I.I.S. Alessandro VOLTA Pescara / İTALYA

I.I.S. Pescara’daki “Alessandro Volta”;

 
Mekanik,
 
Mekatronik,
 
Elektronik ve Elektrik Mühendisliği,
 
Kimya, Malzeme ve Biyoteknoloji,
 
Bilgisayar Bilimi ve Telekomünikasyon,
 
Ulaştırma ve Lojistik,
 
Uygulamalı Bilimler Lisesi,
 
Spor Lisesi.
 
Öğrenci sayısı 1600 civarında, öğretim ve idari kadro ise 200 birim civarındadır. Enstitümüz kentsel yeniden geliştirme sürecinden etkilenen alan ve yerel topluluk için önemli bir referans noktasıdır. Bu genellikle alt-orta sınıftan çok sayıda öğrencinin katıldığı ve homojenliğin önemli olmadığı bir yapıdadır.
 
Enstitü, yaklaşık 33 bin metrekarelik, kontrollü girişi olan tek bir komplekste yer almaktadır ve bugün 62 derslik, 26 laboratuvar (5 kimya, 3 elektronik ve telekomünikasyon, 3 elektroteknik, 6 mekanik, 6 laboratuvar, 2 fizik, 3 multimedya sınıfı, 1 dil sınıfı, 3 teknik resim sınıfı), donanımlı geniş bir spor salonu, 5 kulvarlı kapalı yüzme havuzu, 4 açık saha, geniş otoparklar ve yeşil alanlar. Okula öğretim etkinliklerine uygun saatlerde toplu taşıma (tren-otobüs) ile kolayca ulaşılabilir.
 
Son INVALSI ulusal test sonuçlarında hem Lisede hem de Teknik Enstitüde öğrencilerimizin başarıları bölgesel ve ulusal ortalamaya göre ortalama iken, Güney İtalya'daki okullarla karşılaştırıldığında ortalama sonucun biraz üzerindeyiz.
I.I.S. A. Volta Italya Bayrak
EnglishGermanItalianPolishPortugueseSpanishTurkish